Derbi Real-City fillon të nxehet , tani ekipet “luftojn” për shërbimet e super yllit europian


Gjysmëfinalja e Champions League nuk do të jetë e vetmja ndeshje interesante mes Real Madrid dhe Manchester City-t.Dy emrat në fjalë do jenë përballë njëra-tjetrës edhe në merkato dhe kjo prej mesfushorit të Borussia Dortmund, Jude Bellingham.

19-vjeçari anglez ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve, megjithatë Real dhe City duket se janë më të favorizuar në garën për Bellingham, ndaj dhe “përplasja” mes tyre pritet të sjellë një verë shumë të nxehtë.Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *