Sipas eksperteve nëse e konsumoni çdo ditë këtë sallatë me hudher dhe kastravec, do te përmirësoni


Sipas Mayo Clinic, presioni i lartë e gja kut shkakton shumë probleme shëndetësore, përfshirë sëm undjen e zemrës Aq më shumë gj ak që pompon zemra, aq më e lartë do të jetë presioni juaj i gja kut.Gjithashtu, presioni i lartë e gja kut mund të jetë shenjë e su lmit në zemër, dhe shkaktarët e presionit te lartë të gja kut janë stresi, ushqimi i dobët dhe mungesa e aktivitetit fizik, transmeton Telegrafi.

Ushqimet që e rregullojnë ate.Kastraveci: Për shkak se është i pasur me fibra, kalium dhe magnez.Hudhra: Është kontrollues i presionit të gja kut, presionit të ulët të gja kut, nivelit të lartë të kolesterolit etj.Sallata me hudhër dhe kastravec.Nëse e konsumoni çdo ditë këtë sallatë, shkencëtarët dhe ekspertët shëndetësorë thonë se do ta përmirësoni shëndetin kardiovaskular.

Përbërësit: Tri hudhra, Një kastravecë, Disa lugë gjelle ujë, Gjysmë lugë gjelle uthull molle.Qërojeni hudhrën dhe shty peni me thi kë. Pastrojeni kastravecin dhe prijeni në copë të holla. Copëzat e kastravecit i vendosni në një tas të madh nga xhami, ndërsa pastaj e shtoni hudhrën e shty pur.Në tas, e shtoni uthullën dhe ujin. Produktin mund ta zbukuroni me gjethe nenexhiku. Këshillë: Për çdo shqetësim shëndetësor që keni, sigurohuni që të konsultoheni me mjekun tuaj./TelegrafiPosted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *