E PABESUESHME : Në Spanjë flitet se UEFA mund ta përjashtoj Barcën nga Champions League


Sipas raportimeve të medies spanjolle “AS”, ndryshe nga sa pretendon presidenti i katalanasve, Laporta, UEFA mund të vendosë të anashkalojë Komitetin për të sanksionuar menjëherë klubin “blaugrana” dhe për ta përjashtuar atë nga edicioni i ardhshëm i Champions League.

Pak ditë më parë vetë Ceferin e kishte cilësuar situatën si “një nga më të rëndat që kam parë ndonjëherë në futboll”.Ndonëse ende nuk ka një njoftim zyrtar nga UEFA, situata për Barcelonën nuk duket aspak pozitive./ SuperSportComments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *