Zyrtare : Firminho firmos me Barcelonën , dalin detajet e kontratës


Pas tetë vitesh, historia mes Liverpool dhe Roberto Firminos ka marrë fund.Të paktën kështu bëjnë me dije mediet britanike, nga të cilat mësohet se sulmuesi brazilian, të cilit i mbaron kontrata këtë verë, nuk do të rinovojë me “The Reds” sepse ka arritur marrëveshjen me një tjetër klub, Barcelonën.

Një afrim që nuk do të ishte aspak problem për katalanasit në lidhje me “fair-play” financiar, duke ditur se do e afronte me parametra zero.Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *