Kjo eshte arsyeja qe do t’ju bej nga sot te vazhdoni te pini çajin e bananes


Gjumi i mirë është thelbësor për funksionimin e duhur të të gjithë trupit, si dhe për mirëqenien dhe shëndetin tonë të përgjithshëm.Mangësia e gjumit mund të dëmtojë seriozisht shëndetin tuaj dhe të çojë në probleme me shëndetin të tilla si ka nce ri, ob ez iteti, dhe diabeti.

Modelet e parregullta të gjumit ose pagjumësia mund të çojnë në pasoja të tme rrsh me për shëndetin. Ja një recetë natyrale që mund t’juu vijë në ndihmë në raste të tilla.Përbërësit: 1 banane (organike), pak kanellë, 1 tenxhere të vogël me ujë.Metoda e përgatitjes:Përgatitja e këtij ilaçi është shumë e lehtë dhe e shpejtë. Ajo çfarë duhet të bëni është të prisni skajet e bananes dhe të vendosni bananen në një tenxhere me ujë të valë.

Lereni atë në vlim për rreth 10 minuta dhe pastaj derdhni lëngun në një gotë e madhe (të filtruar). Spërkatni pak kanellë mbi të.Pini këtë çaj të shijshëm natyral një orë para se të shkoni për të fjetur.Burimi:healthyfoodhouse.comPosted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *