Mjalt me arra: Këtë përzierje duhet ta konsumoni 3 herë në ditë, para konsumimit të vakteve

0
9


Mjalti me arra mund të quhet si një nga ilaçet më të mira natyrore dhe që është i aftë të trajtojë disa sëm undje.Ky kombinim i siguron trupit të gjitha vlerat thelbësore duke filluar nga vitaminat, mineralet, proteinat, yndyrnat dhe karbohidratet e nevojshme.

Përgatitja është shumë e thjeshtë, përzieni gjysmë kilogrami arra dhe gjysmë kilorgami mjaltë të papërpunuar, mund t’i shtoni dhe lëng limoni.Këtë përzierje duhet ta konsumoni 3 herë në ditë, para konsumimit të vakteve.Ky kombinim trajton presionin e lartë të gja kut, aneminë, dhi mbjet e kokës, ulçerat e stomakut, lodhjen kro nike, pagjumësinë, sklerozën etj.

Përveç se ju jep të gjitha vlerat ushqyese, kjo përzierje ju përshpejton metabolizmin dhe për pasojë ju ndihmon të binin në peshë. /shendeti.com.al / Burimi: healthdigezt


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here