Një biokimiste e njohur gjermane, zbuloi se një kombinim i farave të lirit, gjizës dhe vajit mund të trajtojë me sukses


Dr. Budëwig, një biokimiste e njohur gjermane, zbuloi se një kombinim i farave të lirit, gjizës dhe vajit mund të trajtojë me sukses ka nce rin dhe sëm undje të tjera.Mënyra se si funksionon kjo recetë, është e bazuar në ndryshimin e mënyrës së funksionimit të qelizave. Efekti është i thellë dhe themelor.

Përbërësit: n2 – 6 lugë vaj, Një gjysmë filxhan gjizë, 3 – 6 lugë fara liri;Sasia që duhet të konsumohet çdo ditë për të kuruar një sëm undje e rëndë është 6 lugë (40-50 gramë) vaj luledielli të përzier me 100 gram (një gjysmë filxhan) gjizë të freskët të ulët në yndyrë.Kjo sasi ditore duhet të konsumohet e freskët, sepse ajo humbet freskinë e saj dhe efektet, kur qëndron për disa ditë.

Interesante, kjo përzierje mund të konsumohet edhe nga njerëz që zakonisht nuk mund të tolerojnë laktozën.Në vend të gjizës të ulët yndyrë, mund të përdorni kos, por atëherë duhet të shtoni sasinë tre herë më shumë.Mënyra më e mirë është që të përzieni gjuzën dhe vajin në blender elektrik. Përziejini për 1-2 minuta dhe më pas shtoni farat e lirit.

Për shije, mund të shtoni një lugë çaji mjaltë ose vaj kungull. Në këtë mënyrë mund të përfitoni një vakt të vërtetë ushqyes. Përzierja duhet të hahet menjëherë, nuk duhet ta vendosni në frigorifer.Burimi: topnaturaltips.comComments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *