Per kolesterolin dhe presionin e larte: Konsumojeni para mëngjesit dhe darkës

0
6


Kjo është një recetë tradicionale që mund të shërojë shumë sëm undje dhe të forcojë sistemin imunitar.Nga përzierja e këtyre përbërësve do të përfitoni një ilaç që mund t’ju shërbejë shumë nëse vuani nga presioni i lartë i gja kut dhe kolesteroli.

Përbërësit: Një hudhër (e grirë), 1 lugë gjelle lëng limoni, 1 copë xhenxhefil (i integruar), 1 lugë gjelle uthull molle, 1 lugë çaji mjaltë.Përgatitja është shumë e thjeshtë, vendosni të gjithë përbërësit në blender dhe përziejini për disa minuta në shpejtësi të lartë. Mbajeni përzierjen brenda në frigorifer për 5 ditë.

Përdorimi:Kjo përzierje mund të jetë tepër efektive nëse e konsumoni para mëngjesit dhe darkës, por jo më shumë se 3 herë në ditë.Menjëherë pas vetëm një jave do të vini re ndryshimin, nivelet aktuale të kolesterolit do të ulen së bashku me presionin e lartë të gja kut!/shendeti.com.al


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here