Sipas eksperteve, konsumi i rregullt i kësaj përzierje të shkëlqyer parandalon zhvillimin


Sekreti i kësaj recete është piperi i zi, i cili rrit absorbimin e shafranit të Indisë. Sipas të dhënave të fundit shkencore, piperine, përbërësi aktiv në piper i zi, nxit absorbimin e shafranit të Indisë me 2000%.Madhështia e kësaj recetë është e bazuar në një traditë 2000-vjeçare indiane.Ushqyesit e kësaj recete janë përdorur në Indi për mijëra vjet dhe shkencëtarët kanë kryer mbi 5.000 studime mjekësore për të zbuluar pu shtetin e tyre të madh.

Konsumi i rregullt i kësaj përzierje të shkëlqyer parandalon zhvillimin e ka nce rit. Disa ekspertë janë dakord se ajo mund të kurojë tu mo re.Përbërësit:1 lugë çaji vaj ulliri (mund të përdorni vaj të papërpunuar dhe organik kokosi);1/4 lugë çaji piper i zi;1/2 lugë çaji xhenxhefil;1/2 lugë çaji shafran i Indisë.Kombinoni të gjithë përbërësit në një tas dhe përziejeni mirë. Shtoni përzierjen në sallatë, fetat e mishit, supë dhe pulë.

Megjithatë, ekspertët sugjerojnë ta merrni të pastër, kështu që secili prej ushqyesve absorbohet nga trupi në mënyrë të shkëlqyer.Merrni atë një herë në ditë për të parandaluar ka nce rin dhe 3-4 herë në ditë për të shkat ërr uar qelizat e kan ce rit abnormale.Burimi: healthandhealthyliving.comComments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *