Ancelotti jep sinjale para mediumeve , sonte mund të jetë finalja e fundit !!


Real Madrid është gati për finalen e Kupës së Mbretit.Skuadra e Carlo Ancelottit do të sfidojë të shtunën (22:00) Osasunën në Sevilla.“Los Blancos” synojnë trofeun që mungon prej vitit 2014, ndërkohë që trajneri italian karikon djemtë e tij.

“Është gjithmonë emocion i madh të luash një finale. Personalisht e marr gjithmonë sikur do të jetë finalja e fundit. Të njëjtën gjë mendova edhe në vitin 2003, por nuk rezultoi e tillë. Njësoj mendoj edhe sot.

Kam vetëm një kërkesë për lojtarët: 2 momentin, pasi finalet janë ndeshje të veçanta.Jemi përgatitur me dëshirë dhe entuziazëm të madh. Kemi ardhur me meritë deri këtu. Do japim gjithçka për të fituar”, theksoi Ancelotti./ SuperSportComments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *