Banane ne uje: Përgatiteni këtë ilaç në 10 minuta dhe flini të qetë

0
5


Mungesa e gjumit rrit rrez ikun e hipertensionit, çrregullimeve të presionit të gja kut, depr esionin, imunitetin e dobët dhe sëm undje të tjera.Është e rëndësishme të kuptoni se një gjumë i mirë është i rëndësishëm kur bëhet fjalë për të pasur shëndet të mirë.

Gjumi forcon aftësinë për të pastruar trurin, trupin, si dhe aftësinë për t’u përqendruar.Arsyet më të zakonshme për gjumin e dobët janë ushqimi jo i shëndetshëm, ankthi dhe mënyra e gabuar e jetesës.Për fat të mirë, çaji me banane dhe kanellë mund të ndihmojë në zgjidhjen e këtij problemi.

Përgatiteni këtë ilaç në 10 minuta dhe flini të qetë: 1 litër ujë, 1 banane, pak kanellë.Udhëzime: Pastroni bananen dhe vendoseni në ujë. Lëreni ujin të vlojë për 10 minuta.Pastaj filtrojeni në një sitë dhe vendoseni në filxhan.Së fundi, shtoni kanellë. Konsumojeni këtë pije të shijshme një orë para gjumit.Burimi:www.topnaturaltips.com/shendeti.com.al


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here