Mund ta pini ne mengjes kete përzierje pasi është tepër efektive për të mbajtur larg rrudhat


Kjo pije përmban vetëm përbërës natyral.Duke qenë një nga pijet më të dobishme për shëndetin tonë, shafran i Indisë është përbërës kryesor i kësaj recetë, pasi ofron më shumë se 150 efekte terapeutike, përdoret si antioksidant, antik an cer dhe anti- infla ma tor.Shafran i Indisë dhe piperi i zi janë kombinim i përkryer për të siguruar thithjen optimale të shafranit të Indisë nga trupi i njeriut.

Ja receta:Hapi i parë: Pasta e shafranit të Indisë, 1/4 filxhan pluhur shafran Indie, 1/2 filxhan me ujë të filtruar, 1/2 lugë çaji piper i bluar.Vendosini përbërësit në një tas dhe vendosni tasin mbi zja rr. Përzieni masën deri sa të përfitoni një pastë të trashë. Pas gatimit, mbajeni përzierjen në një tas dhe më pas vendoseni në frigorifer.Hapi i dytë:Qumështi i artë, 1 filxhan me qumësht bajameje, 1 lugë gjelle me vaj kokosi, 1 lugë gjelle me mjaltë, 1/4 lugë gjelle me pastën e shafranit të Indisë.

Përgatitja: Përzieni të gjithë përbërësit (përveç mjaltit) në një tas me nxehtësi të mesme, përziejini në mënyrë konstante, por mos e lini përzierjen që të ngjisë. Shtoni mjaltin për ta ëmbëlsuar dhe pija juaj do të jetë gati.Kjo përzierje është tepër efektive për të mbajtur lëkurën të shndritshem dhe sigurisht larg rrudhave!Nëse ndonjë nga përbërësit ju bën al er gji, konsultohuni më përpara me mjekun!Burimi: www.healthyfoodvision.com /shendeti.com.alComments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *