Në një tenxhere me ujë hidhni 5 lugë shafran të Indisë: Sidomos grate dhe vajzat mund ta perdorin per te larguar


Në një tenxhere me ujë hidhni 5 lugë shafran të Indisë. Pas kësaj, lereni të ziejë derisa të krijohet një masë homogjene.Më pas vendoseni në një shishe qelqi dhe ruajeni në frigorifer për ta përdorur kur të keni nevojë.Për të kuruar aknet në fytyrë dhe qeset e errëta poshtë syve përgatisni këtë recetë:

Bëni një përzierje prej 1 lugë shafran i Indisë, 1 lugë mjaltë të papërpunuar, dhe 1 lugë ujë.Përzieni përbërësit deri sa të formohet një pastë. Aplikojeni në lëkurë të thatë dhe lereni të qëndrojë për 3 minuta. Lani fytyrën si zakonisht.Për të kuruar urthin:Merrni 4 gota ujë të vluar dhe 1 lugë shafran i Indisë, përgatisni një çaj shërues cili është i mbrekullueshëm për të trajtuar urthin dhe për të shëruar dhimbje të ndryshme të trupit:

Për dhëmbë të bardhë:Përzieni 3 lugë vaj kokosi, 2 lugë çaji sodë buke dhe 1 lugë çaji shafran Indie për të krijuar një pastë. Përzieni përbërësit dhe me ndihmën e një furçë dhëmbësh të thatë lani dhëmbët për 3 minuta. Rezultatet do t’ju mahnisin.Burimi: topnaturaltips.com/Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *