E FUNDIT : Surpriza e Serisë A vlen 40 milionë euro, shpreh dëshirën për të luajtur në Premier League

0
4


Pas golit të çmendur që shënoi ndaj Napolit dhe “tripletën” ndaj Fiorentinës, Boulaye Dia i është rritur vlera në merkato.24-vjeçari në pronësi të Villarealit është në formë huazimi te Salernitana, teksa këtë sezon ai ka arritur të shënojë për klubin “Granata” 15 gola në Serinë A.

Salernitana mund të sigurojë shërbimet e senegalezit Dia për vlerën e 12 milionë eurove nga Villareali, por vlera e tij vlerësohet rreth 40 milionë euro. Klubet italiane janë vënë në ndjekje të senegalezit, por dëshira e tij është transferohet në Premier League.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here