Konsumojeni këtë pije 1 orë para gjumit, nese doni te flini si “qingj” dhe diten tjeter te ndiheni


Gjumi dhe cilësia e tij janë jetike për funksionimin siç duhet të trupit.Nga ana tjetër, privimi nga gjumi mund të shkaktojë një numër të madh rrisqesh shëndetësore, përfshirë këtu hipertensionin, depr esi onin, dobësinë, nervozizmin apo nivelin e ulët të energjisë gjatë ditës.

Cilësia e mirë e gjumit i ofron trupit shëndet të plotë dhe relaksim mendjes, duke përmirësuar kështu funksionin e trurit dhe duke rritur nivelet e energjisë për ditën tjetër.Sipas studimeve të fundit të bëra në Amerikë, rreth 50-70 milionë amerikanë janë të prekur nga privimi dhe çrregullimi i gjumit.Mos përdorni medikamente për të përmirësuar cilësinë e gjumit, në këtë postim do t’ju paraqesim një recetë mjaft të mirë natyrale që do t’ju përmirësojë cilësinë e gjumit.

Bananja është e pasur me minerale si magnez dhe kalium, elemente të cilat përmirësojnë ndjeshëm cilësinë e trupit. Kanella ka një sërë përfitimesh shëndetësore gjithashtu dhe ju ndihmon në proçesin e tretjes.Përbërësit: 1 banane, 1 lugë çaji kanellë, 1 litër ujë.Priteni bananen në copa dhe futeni në tenxhere bashkë me ujin. Lëreni të ziejë për 10 minuta.Pasi të jenë zier lërini të ftohen dhe shtojini kanellë. Konsumojeni këtë pije 1 orë para gjumit. / Burimi: healthyfoodteam.Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *