Zakonisht formohen tek grupmosha 30-50 vjeç: Shurupi natyral qe do t’ju bej te mundur largimin


Veshkat veprojnë si një filtër për të hequr të gjitha toksinat nga trupi. Gu rët në veshka janë një nga sëm undjet urinare më të përhapura. Ata zakonisht formohen tek grupmosha 30-50 vjeç.Trashëgimia, mënyra e ushqyerjes, inf eksionet uri nare, janë disa nga faktorët që ndikojnë në shfaqjen e gu rëve në veshka.

Çfarë janë gu rët në veshka?Gurët në veshka janë kristale ose oksalate kalciumi që formohen në veshka ose fshikëzën e urinës. Këto kristale formohen nga kripa dhe acidi urik.Shenajt e gu rëve në veshka:Dhi mbje gjatë uri nimit;Të përziera dhe të vjella;Temperaturë dhe të dridhura nëse ka inf eksione;Dhimbje tek pjesa ku janë veshkat.Ja si mund të largoni gu rët nga veshkat me këtë shurup magj ik:

Përbërësit: 1 limon, 1 rrënjë majdanozi, 1 filxhan vaj ulliri, 1 filxhan shurup panje, 1 filxhan mjaltë organik.Përgatitja:Vendosni limonin e qëruar dhe majdanozin në një shtrydhëse. Pasi t’i shtrydhni mirë, shtoni përbërësit e tjerë dhe përzieni mirë derisa të formohet një lëng. Ruajeni përzierjen e përgatitur në frigorifer.Pini 1 lugë gjelle nga ky shurp çdo mëngjes me stomakun bosh. Gjatë ditës gjithashtu duhet të pini shumë lëngje.

Si funksionon shurupi:Majdanozi është një diuretik natyral (që nxit urinimin), Vaji i ullirit shërben si lubrifikant, Shurupi i panjës dhe mjalti veprojnë si antibiotikë natyralë, Limoni rrit nivelin e aciditetit në uri në dhe tret gu rët në veshka.Burimi: 1MHealhTips /shendeti.com.al/Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *