Messi e fillon me mbare per arabet , pas tij do vijne edhe shume yje ne Arabi…

0
6


Të mërkurën, mediet sportive u vunë në radhë për të treguar destinacionin e ri i Lionel Messit.“Pleshtit” i janë ofruar 600 milionë dollarë për të luajtur për Al-Hilal. Nëse familja pranon, ai do të luajë në Arabinë Saudite.Klubi i Mbretit të Arabisë Saudite është shumë i rëndësishëm dhe nënshkrimi me Messin konsiderohet një strategji për organizimin e Kupës së Botës 2030.

“Paratë nuk janë problem. Ata (arabët) duan të fitojnë të drejtën për organizimin e Botërorit dhe për këtë është e rëndësishme të sjellin emra të mëdhenj në këtë ligë,” është shprehur agjenti i FIFA-s, Marco Kirdemir, që ka folur i pari për ofertën milionere nga Arabia Saudite.Mes atyre emrave të rëndësishëm, është edhe një ish-shoku i Leos te Barça: “Lojtarët si Busquets do ta shoqërojnë Messin në Arabi”, thotë agjenti. Kanë dalë edhe emrat e Sergio Ramos apo Mariano Díaz.

Ai e njeh shumë mirë presidentin e Paris Saint Germain, Nasser Al-Khelaifi. Leo thotë për të se “ai është një zotëri i madh”.Udhëtimi i fundit i Messit në Arabinë Saudite shkaktoi një bujë të jashtëzakonshme në Paris, aq sa argjentinasi u pezullua për dy javë nga klubi.Një dënim që, pavarësisht se është hequr pas reagimit të Leos (kërki falje), tifozët nuk e harrojnë:“Tifozët e PSG-së nuk e duan, do ta detyrojnë të largohet” thotë Kirdemir për largimin e Messit nga PSG./ Super Sport


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here