Trajtimi i thembrave me soden e bukes 3 herë në javë qe do t’ju mundesoj te largoni

0
6


Thembrat e pla sa ritura janë një problem që prekin një mumër të madh njerëzish. Ato nuk janë aspak estetike dhe mund të shkaktojnë dhi mbje të mëdha.Kallot dhe pla sa ritjet e këmbëve mund të trajtohen me sodë buke. Soda ka veti të fuqishme antiseptike, të cilat trajtojnë inf eksionet tek këmbët.

Ju nevojiten 4 lugë gjelle sodë buke dhe 4 litra ujë i ngrohtë. Në një legen hidhni ujin e ngrohtë dhe sodën e bukës.Mbajini këmbët për 20 minuta në ujë derisa kallot të zbuten.Me anë të një sfungjeri të fortë hiqni pjesën e lëkurës së vdekur. Më pas thajini këmbët mirë me peshqir, lyejini me vazelinë dhe vishni çorape pambuku.

Për rezultate sa më të mira përsëriteni këtë proçedurë 3 herë në javë.Burimi: Healthy Step


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here