Super talenti Bavarez gati te kaloje tek gjigandi Europian !!

0
4


Reali i Madridit do të kërkojë të bëjë një lëvizje për mbrojtësin e Bayernit të Mynihut, Noussair Mazraoui, në merkaton e ardhshme verore.

Sipas raportimeve nga Spanja, marokeni është i zhgënjyer me minutazhin e tij të aktivizimit tek ekipi i Bayernit dhe spanjollët dëshirojnë të nënshkruajë me të për të zëvendësuar mbrojtësin e djathtë, Dani Carvajal.Mazraoui u transferua nga Ajaxi verën e shkuar për shifrën e 20 milionë eurove, por nuk ka qenë në planet e trajnerit gjerman Thomas Tuchel. Kontrata e 25-vjeçarit me bavarezët është e vlefshme deri në verën e 2026-ës.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here