Konsumoni 1 gotë lëng në mëngjes dhe 1 gotë në darkë: Lëngu i kesaj bime përveç se do t’ju detoksifikojë

0
6


Mëlçia ka nevojë për ushqime të shëndetshme në mënyrë që të kryejë funksionin e saj në mënyrën e duhur. ushqimet e skuqura, alk oli, du hani janë ar miku kryesor i mëlçisë.Ekspertët e shëndetësisë thonë se detoksifikimi i mëlçisë është shumë i rëndësishëm për shëndetin e saj dhe për shëndetin e përgjithshëm të trupit.

Detoksifikimi i mëlçisë heq toksinat e rrez ikshme që grumbullohen rreth saj, përmirëson absorbimin e proteinave etj.Nëse jeni të prekur nga viruset apo sëm undjet e mëlçisë dieta e pastër ushqimore dhe detoksifikimi është shumë i rëndësishëm.Ja një recetë natyrale shumë efektive në detoksifimimin e mëlçisë:Përbërësit: një gru sht me gjethe mente, lëng limoni, lëng portokalli, 1 litër ujë i filtruar, mjaltë

Përgatitja: vloni ujin së bashku me gjethet e mentes për disa minuta. Lëreni të ftohet në temperaturën e ambjentit dhe më pas shtojini përbërësit e tjerë. Lëngun e krijuar mund ta ruani në frigorifer.Konsumoni një gotë lëng në mëngjes dhe një gotë në darkë. Lëngu i mentes përveç se do t’ju detoksifikojë mëlçinë do t’ju përmirësojë tretjen gjithashtu.Burimi: Choose Healthy Life


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here