Lëngu qe pihet ne mëngjes për frymëmarrje të freskët gjatë gjithë ditës

0
5


Një mënyrë jetese e shëndetshme kërkon shumë kohë dhe para. Zakonisht produktet e shëndetshme janë të shtrenjta dhe jo shumë prej nesh mund t’i përballojnë ato.Një nga shumë disavantazhet e të ushqyerit joshëndetshëm është dhe fryma e ke qe.

Nëse doni ta elim inoni këtë problem nga vetja juaj mund të konsumoni këtë pije natyrore në mëngjes.Receta e lëngut natyral:Përbërësit: 2 mollë, 1 copë xhenxhefill], 5 gjethe lakre të freskëta, lëng limoni i shtrydhur nga një limon, Pak majdanoz.Përgatitja: Si fillim lani të gjithë përbërësit në ujë të rrjedhshëm dhe pastaj përziejini në blender për disa minuta.

Vendosini në gotë dhe pijeni në mëngjes para vaktit të mëngjesit dhe pjesën tjetër gjatë ditës. Rekomandohet të përgatitisni lëng të freskët çdo ditë.Burimi: yourhealthycupoftea / shendeti.com.al


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here