Mjafton te pini kete lloj uji çdo mëngjes për 12 muaj: Sipas një studimi i bere ne vitin

0
3


Pasi konsumoi ujë me të përzier me shafran Indie për 12 muaj rresht , një grua nga Bristol, Angli, ka vënë re përfitime të pabesueshme shëndetësore.Ky ujë ka nivele të mahnitshme të pH, që do të thotë se alkalienizon trupin dhe përmirëson tretjen dhe çfarë është me të vërtetë e rëndësishme është se mund të lu ftojë edhe art ri tin.

Të gjitha këto përfitime mund t’i merrni duke pirë një gotë me ujë dhe shafran Indie çdo mëngjes për 12 muaj.Në një gotë me ujë të ngrohtë, shtoni një lugë çaji shafran Indie dhe e përzieni me një majë luge piper të zi, mw pas perziejeni mirë. Pini të gjithë sasinë menjëherë, përsa kohë është e ngrohtë.Sipas një studimi nga viti 2011, i publikuar në revistën Biologjike dhe Pharmaceutical Bulletin, një ekip i ekspertëve nga Universiteti i Farmacisë dhe Shkencave në Japoni, ka gjetur se konsumi i shafranit të Indisë për 3 javë ka përmirësuar gjendjen e zemrës tek mi njtë.

Shafran i Indisë mbron mëlçinë nga pasojat e rrez ikshme të toksinave dhe dhe mund të rezultojë efektiv në rigjenerimin e qelizave të dëmtuara të mëlçisë.Burimi: healthyfood


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here