Pija e cila ve ne pune sistemin tretes dhe u mundeson te largoni fryrjen e barkut

0
5


Nëse keni probleme me lëvizjen e zorrëve, do të thotë që duhet të përfshini më shumë fibra në regjimin tuaj ushqimor.Ja si mund të përgatisni një pije që ju lehtëson dhe përmirëson funksionimin e sistemit tretës.Përbërësit:Një dardhë e madhe, 100 ml qumësht bajameje, 50 g kos pa yndyrë, 50 g tërshërë, ½ lugë mjaltë, ½ luge xhenxhefil i grirë, pak kanellë

Përgatitja:Lajeni dardhën, hiqjani farat, priteni në copa të vogla dhe vendoseni në grirëse. Atje shtoni edhe të gjithë përbërësit e tjerë dhe vendoseni grirësen në punë.Lëreni të punojë derisa përbërësit të jenë përzier të gjithë bashkë. Kur ta shërbeni vendosini kanellën sipër. Ju bëftë mirë!Burimi: Healthy Food Team


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here