Per te larguar kilet e teperta dhe yndyren rreth belit, ky shurup me limon do t’jua mundesoj

0
8


Jeni duke lu ftuar me peshën e tepërt dhe dhja min e akumuluar rreth belit?Atëherë kjo kurë natyrale, e lehtë për t’u përgatitur, do t’ju ndihmojë të holloni belin dhe humbni kilogramët e tepërt pa shumë mundim.Provoni këtë shurup me limon dhe xhenxhefil për të shkrirë dhjamin.

Përbërësit: 130 gramë rrikë, 4 lugë gjelle mjaltë, 3 limona, 2 lugë gjelle kanellë, 2 cm rrënjë xhenxhefil.Përgatitja: Qëroni dhe ndani rrikën dhe xhenxhefilin në copa të vogla. Më pas i shtry dhni. Pastaj prini limonët dhe i shtoni në përzierje.

Shtrydheni mirë përzierjen dhe shtoni 2 lugë çaji kanellë dhe 4 lugë çaji mjaltë. I përzieni mirë dhe e ruani në kavanoz.Përdorimi: Merrni 1 lugë gjelle nga ky shurup në mëngjes dhe mbrëmje. Pija duhet të konsumohet për të paktën 3 javë me stomakun bosh./ Shendeti.com.al


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here