Home Blog Page 45

E BUJSHME: Joqëllimisht Sergio Aguero zbulon skuadrën e re të Leo Messit

0


Klubi i ardhshëm i Lionel Messit është zbuluar nga Sergio Aguero pasi ai ka treguar më shumë se që duhet nga biseda e tyre private.Paris Saint-Germain ende nuk ka rënë dakord për një marrëveshje të re me argjentinasin, me kontratën e tij aktuale që do të përfundojë në fund të sezonit.
LEXO ME SHUME:

Duke folur për UOL, ish-ylli i Manchester City shpjegoi: “Ai po konsideron seriozisht mundësinë për të luajtur për Newell’s”.LEXO ME SHUME:

Klubi i tij i parë Newell’s Old Boys, ku Messi luajti në akademi para se të shkonte në Barca, tani është zbuluar si një destinacion i mundshëm nga Aguero.“Kun është Kun. Ai nuk mund të heshtë. Do të shohim”., shtoi argjentinasi tjeter Maxi Rodriguez.


LAJMI I FUNDIT: Lëndohet ylli i Manchester United

0


Te Manchester Unitedi është ngjallur frika rreth një lëndimi serioz për sulmuesin Marcus Rashford, përpara finales së Carabao Cup kundër Newcastle United të dielën.
RECETA E PLOTE:

United të enjten mbrëma erdhi nga disavantazhi për të mposhtur Barcelonën dhe për të siguruar kalimin në fazën e 1/8-tës në Ligën e Evropës. Golat nga Fred dhe zëvendësuesi Anthony anuluan penalltinë e shënuar nga Robert Lewandowski në pjesën e parë për t’i siguruar Unitedin fitoren 2-1.RECETA E PLOTE:

Rashford nuk ishte në gjendje të shënonte para se të detyrohej të largohej dy minuta nga fundi i kohës së rregullt, pasi disa minuta më parë u përplas me mbrojtësin e Barçës, Ronald Araujo. Më pas, sulmuesi anglez mori trajtim për disa minuta.RECETA E PLOTE:

25-vjeçari u përpoq të vazhdonte përpara se menaxheri Erik ten Hag ta zëvendësonte atë me Scott McTominay.Pas ndeshjes, Rashford postoi në Instagram një fotografi duke sugjeruar një lëndim, i cili mund ta lë jashtë fushe për disa ditë.


Lojtari vazhdon kontratën me Barcelonën, vazhdon kokëdhimbja e tifozëve blaugranë

0


Sergi Roberto nuk do të largohet nga Barcelona në fund të këtij sezoni.“Mundo Deportivo” ka raportuar të premten se Roberto ka arritur marrëveshje për kontratën e re me Barcelonën dhe zyrtarizimi do të bëhet javën tjetër.
LEXO ME SHUME:

Me kontratën e re, 31-vjeçari do të jetë pjesë e Barcelonës deri në vitin 2024, si dhe do ta ketë opsionin e rinovimit edhe për një vit tjetër. Kontrata aktuale i skadonte Robertos në verë, por trajneri Xavi Hernandez ka kërkuar ta mbajë në skuadër mbrojtësin.LEXO ME SHUME:

Roberto është produkt i akademisë së Barcelonës dhe është pjesë e ekipit të parë prej vitit 2013. Në 21 ndeshje të luajtura këtë sezon, Roberto ka shënuar 3 gola dhe ka bërë po aq asistime.


Eshte mire qe ti dini pasi keto 5 shenja tregojne se mushkerite tuaja nuk po punojne ashtu sic duhet

0


Sot, ajri i pastër po bëhet një burim i rrallë, që do të thotë se, më shumë se kurrë, ne duhet t’i kushtojmë vëmendje mushkërive tona dhe shenjave që ato na japin kur diçka nuk po shkon si duhet. Rezulton se disa nga këto shenja janë shumë të lehta për t’u anashkaluar, por nëse i kushtoni vëmendje, ato mund t’ju shpëtojnë jetën.
LEXO ME SHUME:

1. Dhimbje në shpinë dhe shpatulla;Edhe pse është shënuar si një simptomë e rrallë, dhimbja e shpinës, shpatullës, apo edhe gjoksi mund të tregojë fillimin e kancerit të mushkërive që, nëse zbulohet në fazat e hershme, mund të shërohet. Nëse kjo dhimbje është më e fortë dhe zgjat më shumë se dhimbja e zakonshme e shpinës, ose nëse e përjetoni shpesh, shkoni vizitoni mjekun.LEXO ME SHUME:

2. Kollitja;Një kollë mund të jetë tregues i diçkaje të thjeshtë, si një ftohje e zakonshme, por gjithashtu mund të jetë një simptomë e sëmundjeve kronike, prandaj ka rëndësi të dish të dallosh lloje të ndryshme të kollës. Kollitjet akute dhe nën-akute mund të jenë shenja të kancerit të mushkërive, veçanërisht nëse kombinohen me simptoma të tjera si kollitja me gjak.3. Gulçim;Gulçimi më së shpeshti shkaktohet nga sëmundje të zemrës ose mushkërive, si astma ose alergjitë. Nëse po e përjetoni këtë, përpiquni të ndryshoni mjedisin dhe të provoni të dilni nga qyteti për një kohë ose të provoni një rutinë më efikase të stërvitjes. Sigurohuni që të kontaktoni mjekun tuaj nëse vërtet përjetoni gulçim.LEXO ME SHUME:

4. Sytë dhe lëkura e verdhë;Kjo mund të jetë një gjendje lehtësisht e zakonshme, megjithatë është një gjendje shumë e rëndësishme sepse është një tregues i qartë i problemeve të mëlçisë që mund të shkaktohen nga kanceri i mushkërive. Verdhëza është një gjendje që e bën lëkurën tuaj të verdhë. Ndikon gjithashtu në pjesën e bardhë të syrit tuaj, duke e kthyer atë në të verdhë të zbehtë dhe në sëmundje akute, të verdhë të errët.LEXO ME SHUME:

5. Mungesa e energjisë;Të gjithë ndihen të lodhur herë pas here, kjo është normale. Mos marrja e gjumit ose stresi mund të jenë shkaqet e lodhjes suaj, por nëse ndjeheni shumë shpesh të lodhur jo normalisht, kolla nuk ju shuhet dhe keni humbje të oreksit, mund të keni një gjendje themelore mjekësore.


Perberja e cila u shpeton juve nje here e mire nga fryrjet e barkut dhe u largon mbetjet nga zorret

0


Kjo recetë popullore është e njohur për një kohë të gjatë. Ajo ka një efekt të veçantë në zorrët dembel, fryrje dhe gazra. Kur trupi është në gjendje të mirë, ai reflektohet në gjendjen e lëkurës.Vetë karotat kanë shumë efekte pozitive në trup falë fibrave, vitaminës A dhe beta karotenit që ajo përmban me bollëk dhe kur ta përzieni me disa përbërës të tjerë, do të merrni një balsam të vërtetë stomaku.
LEXO ME SHUME:

Ky il’aç është i njohur për një kohë të gjatë, dhe është përdorur për probleme të zorrëve, dhe në të njëjtën kohë për zgjidhjen e problemeve të lëkurës.Ky ilaç do të zgjidhë me sukses problemin e zorrëve dembele, fryrjes së barkut dhe gazrave. Ja se si përgatitet.PERBERESIT E NEVOJSHM:3 karota të mëdha, 1 lugë gjelle mjaltë, 1 majë luge pluhur djegës (ose piper i zi i bluar), 1 lugë çaji vaj ulliri.LEXO ME SHUME:

PROCEDURA:Grijeni karotën në një tas, pastaj shtoni përbërësit e tjerë. Perzieni derisa të kombinohen – dhe il’açi dembel i zorrëve është gati për t’u përdorur. Rekomandohet të hani këtë përzierje në vend të mëngjesit, dhe është e nevojshme ta konsumoni gjysmë ore pas zgjimit.Në 10 ditë me aplikim të rregullt, do të vëreni një përmirësim të madh dhe një ndjenjë lehtësie në lëkurë.


Largon 7 deri ne 11 kg mbetje dhe toksina, kjo eshte perberja me e mire qe mund te hani çdo mengjes

0


Shumë nutricionistë bien dakord se ky është mëngjesi më i mirë për reduktimin e peshës. Ajo gjithashtu përmirëson flokët, poret dhe rregullon metabolizmin.Konsumi i zakonshëm i kësaj pijeje mund t’ju ndihmojë të humbni mes 7 dhe 11 kg!Çfarë ju nevojitet për këtë recetë: 2 lugë gjelle tërshërë.
LEXO ME SHUME:

1 filxhan kafe kefir natyror;1 lugë çaji me kakao pluhur;1 lugë çaji me fara liri;5-7 kumbulla;Si ta përgatisni dhe ta përdorni:Koha më e mirë për ta bërë këtë recetë është gjatë natës në mënyrë që ta hani në mëngjes. Zieni kumbullat në një tenxhere derisa ato të zbuten. Ndërkohë në një tas bashkoni farat e lirit, kakaon, tërshërën dhe kefirin. Trazojini mirë.LEXO ME SHUME:

Më pas i shtoni tulin e kumbullave të zbutura dhe trazojini mirë derisa të krijohet një masë homogjene. Në fillim ju mund të merrni një ndjesi të çuditshme në bark, pas konsumimit të parë. Megjithatë ky është një moment dhe nuk ka arsye për frikë.


Do filloni qe sot qe ta pastroni pasi te mesoni se ky perberes i kuzhines ben xixe hekurin tuaj

0


E mbani mend herën e fundit kur keni pastruar hekurin e rrobave? Nuk është nevoja të mendoheni gjatë pasi me siguri as që e keni bërë kurrë diçka të tillë ndonëse hekurosni pafund rroba gjatë gjithë vitit.Mungesa e solucionit anti-kalkare, përdorimi i hekurit mbi materiale të papështatshme si për shembull veshjet me printe apo në rastin më të keq, lënia e hekurit në zjarr bëjnë që në sipërfaqen e poshtme të tij të krijohet smërç dhe shenja djegieje.
LEXO ME SHUME:

Tashmë nuk do të keni më probleme të kësaj natyre pasi ne ju prezantojme me mënyrën më efektive dhe të shpejtë për të pastruar hekurin e rrobave.Përbërësit: sodë buke, uthull molle, pasë dhëmbësh dhe një sfungjer i ashpër.LEXO ME SHUME:

Shtoni pak pastë dhëmbësh në një enë qelqi, masën kontrollojeni me sy, si dhe shtoni dy lugë çaji me sodë buke. Shtoni uthullën e mollës dhe përzieni përbërësit derisa të krijohet një masë homogjene.Vendosni hekurin në prizë duke e graduar në temperaturë mesatare. Pasi të jetë ngrohur mjaftueshëm sa të mos ju djegë, bëjeni sfungjerin me pastë dhe fërkojeni.LEXO ME SHUME:

Për një rezultat më të mirë, fërkojeni edhe 5 minuta të tjerë me sfungjer e uthull molle. Në fund pastrojeni me leckë të thatë, do habiteni nga rezultati.


Lengu i kesaj perimeje te njohur u ndihmon juve te trajtoni kolesterolin, konsumojeni pergjate gjithe dites

0


Shumë njerëz të cilët vuajnë nga nivelet e larta të kolesterolit dhe mbipesha, filluan të konsumojnë këtë lëng efektiv dhe rezultatet i kanë habitur.Është fjala për ujin e patëllxhanit, i cili lehtëson pastrimin e gjakut dhe ndikon në humbjen e peshës në një mënyrë krejtësisht të natyrshme. Kjo pije është e pasur me antioksidantë dhe fibra, si dhe ndihmon trupin të eliminojë lipidet që janë të dëm.shme dhe pengojnë djegien e kalorive.
LEXO ME SHUME:

Përparësia më e rëndësishme e kësaj perime në procesin e dje. gies së yndyrës, është fakti se përmban shumë ushqyes dhe shumë pak kalori.Përmbajtja e ujit është e rëndësishme dhe jep efekt diuretik i cili lu. fton mbajtjen e lëngjeve dhe inflamacionin.LEXO ME SHUME:

Për shkak të vitaminës E, e cila është një antioksidant i fuqishëm, uji i patëllxhanit është i dobishëm për të reduktuar rrezikun e sëmundjeve të zemrës. Për më tepër, ai është gjithashtu i pasur me natrium dhe kalium, të cilat janë të dobishme për përmirësimin e shëndetit të sistemit kardiova skular dhe nervor.Konsumimi i ujit të patëllxhanit është i dobishëm për detoksifikimin e trupit dhe kontrollin e metabolizmit.LEXO ME SHUME:

Përmbajtja e fibërave përmirëson punën e zorrëve dhe parandalon e problemet e tilla si: fryrje dhe kapsllëk . Fibrat gjithashtu përmirësojnë aftësinë tuaj për të absorbuar yndyrë nga zorrët, pa e lejuar atë të arrijë deri në arterie.Si ta përgatisni? E prisni patëllxhanin në copa të vogla dhe e lini në një kanë me ujë për disa orë. Ujin e përfituar mund ta konsumoni përgjatë gjithë ditës.


Nese keni femije apo te moshuar eshte mire qe te mos e mbani kete lule ne shtepine tuaj

0


Për lulet, dashuria që u japim atyre është shumë e rëndësishme. Në fakt, këto shpesh kthehen shumë më tepër: Ndër të tjera, bimët pastrojnë ajrin dhe largojnë energjinë neg. ative që grumbullohet në objekte gjatë ditës.Aroma e bimëve është shumë komplekse. Sa më shumë aromat përputhen me ju, aq më shumë simpati do të ndjeheni për ta. Bimët e zgjedhura do të përmirësojnë jo vetëm energjinë e shtëpisë, por edhe mirëqenien tuaj shpirtërore dhe fizike.
LEXO ME SHUME:

Sot, do t’ju prezantojmë lulet që ju duhet të shmangni me çdo mënyrë, për t’i patur në shtëpi.Kjo quhet Hiedra – Ashtu si bimë të tjera ngjitëse, ajo tërheq sëmundje të ndryshme në shtëpi, dhe gjeneron mosmarrëveshje. Nuk është e dëshirueshme ta mbash atë edhe në zyra.LEXO ME SHUME:

Lulja shqiponjë – Kini kujdes me këtë lule! Mos e vendosni në dhomat e gjumit dhe dhomat e fëmijëve. Nëse shtëpia ka fëmijë ose të moshuar, ky grabitqar do të fillojë të ushqejë në mënyrë aktive energjitë e tyre.Kjo lule nuk është e përshtatshme për dhoma të vogla. Duhet të lihet në dhoma të mëdha pasi vërtetë ka si efekte neg. ative, ashtu dhe pozitive.LEXO ME SHUME:

Me siguri ju pëlqen të keni shumë orkide, por ato mund të zhd. ukin të gjithë energjinë e anëtarëve të shtëpisë. Ato janë veçanërisht të rrez. ikshme për njerëzit që janë të pavendosur dhe të dobët. Efekti më i fortë i një orkide shihet natën dhe në orët e lindjes së diellit.


Hello world!

0

Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!